Alternatywne sposoby podróżowania

DATE: 27th September 2019

AUTHOR: matthew

Alternatywne sposoby na podróże to takie, które nie są związane z poruszaniem się własnym samochodem, ani żadną firmą zorganizowanego transportu. Poniżej kilka z nich.

Wycieczka rowerem

Chociaż może się to wydawać nieprawdopodobne, wycieczki rowerowe, nawet na bardzo długie dystanse, mają coraz liczniejsze grono zwolenników. To sposób na podróże dla osób, które regularnie jeżdżą rowerem i nie obawiają się długich dziennych odcinków. Dla rowerzystów dedykowane są specjalne sakwy na rowery, w których zmieścić można całkiem spory bagaż. Problem bagażu rozwiązywany jest również w inny sposób – do wycieczki rowerowej dołącza samochód, który przewozi bagaże jej uczestników. Być może niedługo taka forma dotarcia nad morze z południa Polski będzie jeszcze bardziej wygodna z powodu planowanego uruchomienia Odrzańskiej Trasy Rowerowej, która poza odpowiednią nawierzchnią zapewni cyklistom możliwość noclegów wzdłuż całej trasy. Do niewątpliwych zalet takiego podróżowania należy możliwość zwiedzenia znajdujących się po drodze regionów oraz poprawienie kondycji własnego organizmu.

Do wad rowerowych podróży zaliczyć trzeba niestabilną pogodę, która może utrudnić lub uniemożliwić zaplanowany czas pokonania odległości. Problemem mogą być także usterki, które wydarzyć mogą się na trasie – na szczęście większość z nich cykliści potrafią samodzielnie usunąć.

Autostop – podróż za jeden uśmiech

Autostop jako sposób na dotarcie do celu jest coraz mniej popularny, ale wciąż funkcjonuje szczególnie w okresie wakacyjnym. Kto z nas nie widział przy drodze osób dzierżących w ręce kartkę z wypisanym kierunkiem jazdy? Ta forma podróży wiąże się z ryzykiem długiego oczekiwania na kogoś, kto zdecyduje się przyjąć autostopowicza do swojego samochodu. Szczególnie często z tego sposobu dotarcia do celu korzystają mieszkańcy małych miejscowości, które są słabo skomunikowane z miastami leżącymi w pobliżu.

Każdy sposób na dotarcie do celu wydaje się być dobry. Wybór konkretnego podyktowany jest osobistymi preferencjami i możliwościami.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment:

Full Name: *

Email Address: *

Website:

Copyright 2024. NsThemes WordPress Theme.