Jak znaleźć najlepsze krajowe połączenie?

DATE: 10th September 2020

AUTHOR: matthew

Wyszukanie najlepszego połączenia do miejsca naszej podróży wymaga skorzystania z dedykowanych wyszukiwarek internetowych. Niestety nie powstał jeszcze portal, który analizuje wszystkie możliwe połączenia jednocześnie, dlatego osobno sprawdzać trzeba połączenia lotnicze, kolejowe i autobusowe.

Połączenia lotnicze

Połączenia lotnicze najlepiej sprawdzić na siatce połączeń danego lotniska, a dopiero potem na stronie przewoźnika, który lata na wybranej trasie. Pewnym ułatwieniem są wyszukiwarki połączeń lotniczych, ale zdarza się, że na trasach krajowych oferują mniej korzystne ceny, niż zakupione bezpośrednio na stronie linii lotniczej.

Kolej

Kolej udostępnia podróżnym portal >koleo.pl i aplikację na telefony o tej samej nazwie. Portal jest bardzo intuicyjny i zawiera wszystkie informacje dotyczące podróży: klasę pociągu, dodatkowe udogodnienia dla podróżnych, cenę przejazdu i opcje podróży w wybranym kierunku przez całą dobę, czy w wybrane dni.

Autobusy i busy

Przewoźnicy samochodowi zdecydowanie odstają od linii lotniczych czy kolejowych. Spowodowane jest to dużym rozdrobnieniem rynku, a skutkuje brakiem centralnej, ujednoliconej informacji o połączeniach autobusowych. W tym przypadku połączeń trzeba szukać osobno dla firm, o których wiemy, że działają w naszej okolicy. Chlubny wyjątek stanowi tu FlixBus, którego pełen rozkład dostępny jest w sieci wraz z możliwością zakupu biletu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment:

Full Name: *

Email Address: *

Website:

Copyright 2023. NsThemes WordPress Theme.