Tajemnica Krzywego Lasu

DATE: 27th December 2019

AUTHOR: matthew

Krzywy Las to miejsce, które bardzo często gości w rankingach najlepszych miejsc do zobaczenia w Polsce. Jego niespotykaną budowę doceniają turyści z całego świata, licznie go odwiedzając. W Krzywym Lesie rosną sosny wykrzywione niemal u samej nasady pnia, co wygląda, jakby drzewa chciały przyklęknąć. Dziwnie rosnących okazów jest ponad 100, co tworzy niesamowite wrażenie.

Dlaczego las jest krzywy?

Istnieje wiele teorii dotyczących przyczyn tego niezwykłego ukształtowania drzewostanu. Wiadomo, że drzewa zostały posadzone w tym miejscu w latach 30. ubiegłego stulecia. Niektórzy twierdzą, że zostały w ten sposób ukształtowane przez miejscowych rzemieślników, którzy chcieli uzyskać naturalną krzywiznę do wyrobu swojego rękodzieła. Tak wykrzywione deski mogłyby być wykorzystane na przykład w saniach. Zgodnie z inną hipotezą, drzewa zostały ścięte na drzewka bożonarodzeniowe, ale pozostawiono im główny pęd wzrostu, co w efekcie skutkuje tak niezwykłym kształtem. Żadne z tych przypuszczeń nie zostało potwierdzone, ani obalone.

Lokalizacja

Krzywy Las znajduje się w pobliżu wsi Nowe Czarnowo w województwie zachodniopomorskim. Wstęp do niego jest całkowicie darmowy i nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń czy rejestracji. Wizytę w tym miejscu polecamy nie tylko pasjonatom ciekawostek, ale także wszystkim szukającym cichego i spokojnego miejsca odpoczynku.

CATEGORY: Polska w weekend


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment:

Full Name: *

Email Address: *

Website:

Copyright 2024. NsThemes WordPress Theme.