Urlop na Kaszubach

DATE: 15th November 2020

AUTHOR: matthew

Kto jeszcze na Kaszubach nie był, ten koniecznie powinien nadrobić zaległości. To doskonałe miejsce na dłuższy urlop, w czasie którego wypoczynek połączymy ze zwiedzaniem i poznawaniem lokalnych, kaszubskich tradycji. Administracyjnie Kaszuby położone są w województwie pomorskim, na Pomorzu Gdańskim. Wielość jezior sprawia, że jest to region szczególnie polecany wszystkim lubiącym sporty wodne: żeglarstwo, spływy rzeczne (pontonem i kajakiem), narty wodne i wiele innych.

Od czego zacząć?

Na początek warto poznać nieco ciekawostek dotyczących rdzennych Kaszubów. Mają oni swój hymn, język, tradycyjne stroje ludowe oraz ciekawe hafty. Właśnie haftowane drobiazgi to najbardziej pożądana pamiątka z Kaszub. Smakoszy ucieszy z pewnością fakt, że Kaszubi mają wiele regionalnych dań, których nie spotkamy poza regionem. Każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej o historii i tradycji Kaszub powinien odwiedzić Muzeum Kaszubskie w Kartuzach lub skansen w Szymbarku.

Droga Kaszubska

Niektórzy uważają, że jest to najpiękniejsza trasa na całym Pomorzu, a może nawet w Polsce. Swój początek ma w Garczu, następnie biegnie przez Chmielno i Brodnicę Dolną, a kończy się w Wieżycy. Trasa ma długość 20 kilometrów i można ją pokonać pieszo, rowerem lub samochodem.

Lasy i jeziora

Lasy i bardzo duża liczba czystych jezior to znak rozpoznawczy tego regionu. Dzięki temu na tym terenie jest wiele smażalni ryb i restauracji serwujących potrawy rybne. Duże obszary lasów sprawiają, że jest to raj dla grzybiarzy. Natomiast wielość jezior powoduje brak jakichkolwiek problemów z dostępnością miejsc do uprawiania sportów wodnych. Niemal w każdej większej miejscowości można wypożyczyć łódkę czy żaglówkę. Meandry rzeki Brdy są doskonałym miejscem do organizacji spływów kajakowych.

Punkty widokowe

Piękne krajobrazy regionu można podziwiać z niezliczonych punktów widokowych, z których polecamy przede wszystkim Kaszubskie Oko, wieżę we Wdzydzach Kiszewskich czy wieżę na Górze Lemana.

Kaszuby, mimo że są krainą jezior, pozwalają na aktywne spędzenie czasu nawet, gdy nie dopisuje pogoda. W regionie jest bardzo wiele atrakcji turystycznych, które zaspokoją potrzeby wszystkich gości, począwszy od młodzieży, poprzez rodziny z dziećmi, na osobach trochę starszych kończąc.

CATEGORY: Podróż na urlop


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment:

Full Name: *

Email Address: *

Website:

Copyright 2024. NsThemes WordPress Theme.