Weekend w Kotlinie Kłodzkiej

DATE: 21st January 2020

AUTHOR: matthew

Kotlina Kłodzka oferuje turystom wiele atrakcji. Z pewnością jeden weekend to zbyt mało, by zakosztować każdej z nich. Samo Kłodzko bywa nazywane Małą Pragą, co zawdzięcza urokliwej starówce i niewielkiemu mostowi w gotyckim stylu. Jednak to, co bardziej przyciąga przyjezdnych to Twierdza Kłodzka z rozbudowanym korytarzem labiryntów. Ich zwiedzanie wymaga przynajmniej przeciętnej sprawności – niektóre odcinki są ciasne, inne niskie. Nie polecamy ich jedynie osobom cierpiącym na klaustrofobię. Jakie jeszcze atrakcje na weekend czekają na nas w Kotlinie Kłodzkiej?

Błędne Skały

Jeśli dopisuje pogoda warto zarezerwować sobie w ciągu weekendu czas na wycieczkę w labiryncie Błędnych Skał znajdującym się Górach Stołowych. Kompleks bloków skalnych jest niezwykle malowniczy, a szlaki turystyczne nie wymagają wiele wysiłku, chociaż mogą zająć sporo czasu ze względu na spory obszar.

Lądek Zdrój

To miasteczko znane dzięki najstarszemu w Polsce uzdrowisku i lokalnej wodzie źródlanej. Lądek jest pięknie zagospodarowany, turystom oferuje przede wszystkim doskonałe zabiegi spa i masaże. Jego niewątpliwą atrakcją jest również pijalnia wód, czynna przez siedem dni w tygodniu. Dla dbających o zdrowie ciekawą opcją może być marmurowy basen z ciepłą wodą siarczkowo-fluorkową. Kąpiel w nim kosztuje około 25 zł.

Masyw Śnieżnika

Śnieżnik to najwyższy szczyt Kotliny Kłodzkiej, który ma wysokość 1425 m., łączący ze sobą różne pasma górskie w jeden masyw. Rozpościera się z niego piękna panorama Kotliny, szczególnie urokliwa w trakcie zachodu słońca. U stóp Śnieżnika leży Międzygórze ze swoją świetnie zachowaną architekturą górską z początku XIX w.

Kotlina Kłodzka oferuje przybywającym do niej gościom wiele atrakcji. Weekend w tym miejscu jest doskonałym sposobem zarówno na leniwy, jak i aktywny wypoczynek.

CATEGORY: Polska w weekend


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment:

Full Name: *

Email Address: *

Website:

Copyright 2024. NsThemes WordPress Theme.