Weekend w Polsce

DATE: 3rd June 2020

AUTHOR: matthew

Polska oferuje wiele atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić w weekend. Co ważne, dotarcie do nich i znalezienie noclegu nie wiąże się koniecznością ponoszenia dużych wydatków. Poniżej nasze propozycje na weekendowy odpoczynek w pięknym miejscu.

Karkonosze

To pasmo górskie, które oferuje turystom bardzo wiele atrakcji, a także świetnie rozwiniętą bazę turystyczną. W trakcie kilkudniowego pobytu koniecznie trzeba zobaczyć Świątynię Wang, która została w częściach przetransportowana z Norwegii do Polski. Jest to najstarszy drewniany kościół w kraju. Zaledwie kilka kilometrów od Karpacza znajduje się Szklarska Poręba z jej słynnym wodospadem – Kamieńczykiem. W Karkonoszach nie można odmówić sobie wyjścia na górskie szlaki, których jest tu dużo, o różnej długości i stopniu trudności. Każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcji w Karkonoszach nie zabraknie nie tylko w weekend, ale również w trakcie dłuższego wypoczynku.

Kraków i okolice

Kraków to doskonała baza wypadowa na weekend. Licznych turystów z kraju i zza granicy nieustająco zachwyca swoimi unikalnymi zabytkami. Z pewnością jednym z najważniejszych obiektów, które warto zobaczyć będąc w tym miejscu jest krakowskie Stare Miasto. Jego doniosłe znaczenie historyczne spowodowało, że znajduje się ono na liście dziedzictwa narodowego UNESCO. Kolejnym ciekawym miejscem jest zamek i katedra na Wawelu. Będąc w Krakowie warto również odwiedzić jedną z kopalni soli: w Wieliczce lub Bochni. Poza zwiedzaniem Kraków oferuje także różne imprezy kulturalne i rozrywkowe. Ich kalendarz i dostępność miejsc można sprawdzić online w miejskim serwisie.

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny swoją sławę zawdzięcza nie tylko samym klimatem, ale również faktem, że jest ulubionym miejscem spotkań świata kina, teatru i szeroko pojętej kultury. Miasteczko powstało już w XII w. i do dnia dzisiejszego zachowało się w nim wiele pięknych zabytków. W trakcie pobytu w tym mieście koniecznie trzeba zobaczyć najsłynniejszy z zabytków – kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja. O klimacie tego miejsce decyduje jednak jego położenie i ukształtowanie geograficzne. W okolicach rozciągają się piękne wzgórza i łąki, przeplatane pojedynczymi domami. Życie płynie tu spokojnie i leniwie, sprzyjając romantycznym uniesieniom, stąd wiele osób wybiera to miejsce na weekend we dwoje.

Jaskinia Niedźwiedzia

To opcja na weekend bez względu na pogodę. W Jaskini Niedźwiedziej o każdej porze roku panuje taka sama temperatura, zaledwie kilka stopni. Stąd wybierając się na jej zwiedzanie koniecznie należy zaopatrzyć się w ciepłą odzież. Jaskinia cieszy się dużą popularnością i odwiedza ją bardzo wiele osób, dlatego bilety trzeba zarezerwować uprzednio na stronie internetowej. Również na stronie można dokonać rezerwacji noclegów i zapoznać się z pozostałymi atrakcjami w okolicy.

CATEGORY: Polska w weekend


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment:

Full Name: *

Email Address: *

Website:

Copyright 2024. NsThemes WordPress Theme.