Zimowy urlop

DATE: 12th November 2019

AUTHOR: matthew

Zimą najbardziej poszukiwaną atrakcją jest śnieg. Dlatego na lokalizacje zimowego odpoczynku polecamy miejsca, w których z dużym prawdopodobieństwem będzie można się na nim bawić.

Jakuszyce

W latach 90. były małą wioską, obecnie zostały włączone w granice administracyjne Szklarskiej Poręby. To najwyżej położona miejscowość Karkonoszy, która rzadko wita turystów w sezonie zimowym, brakiem białego puchu. W samych Jakuszycach jest stosunkowo skromna baza noclegowa, ale znacznie więcej miejsc oferuje turystom położona nieco niżej Szklarska Poręba. To dobry wybór dla tych, którzy lubią biegi narciarskie. Polana Jakuszycka z nich słynie – co roku jest tu organizowany Bieg Piastów, najbardziej znany bieg górski. Nie ma tu natomiast wysokich tras zjazdowych.

Czarna Góra

Czarna Góra i położone w jej pobliżu miejscowości leżące w Masywie Śnieżnika to raj dla lubiących narty. Łącznie znajduje się tu kilkadziesiąt kilometrów tras zjazdowych. Do dyspozycji narciarzy są orczyki i wyciągi z kanapami, których przepustowość wynosi 3000 osób na godzinę. Gdy brakuje naturalnego śniegu, stoki są sztucznie dośnieżane i oświetlane do późnych godzin nocnych. Dla nieumiejących jeździć dostępne są liczne szkoły narciarskie i indywidualni instruktorzy. Poza stokami na gości czekają także inne atrakcje: trasy spacerowe, wody źródlane, parki linowe, kryte baseny i wiele innych.

Zakopane

Zakopane to kolejny region, w którym zimą możemy spodziewać się śniegu. Na szczęście, nawet jeśli go nie ma, narciarze mogą korzystać ze sztucznie naśnieżanych stoków. Zakopane słynie z gościnności, doskonałej bazy noclegowej i wielu atrakcji czekających na turystów. Jest również dobrą lokalizacją dla rodzin z dziećmi, ponieważ także dla nich przewidziane są liczne atrakcje. Przede wszystkim dzieci mogą korzystać z „oślich łączek”, czyli łagodnych stoków przeznaczonych do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych. Jeśli śnieg dopisuje to w wydzielonych miejscach dzieci mogą lepić bałwana lub inne śnieżne budowle. A jeśli śniegu brakuje, pozostają spacery, kryte sale zabaw, kina, baseny i wiele innych.

CATEGORY: Podróż na urlop


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment:

Full Name: *

Email Address: *

Website:

Copyright 2024. NsThemes WordPress Theme.