Wyprawa w polskie góry

DATE: 8th May 2020

AUTHOR: matthew

Polskie góry stanowią niezwykle ciekawą atrakcję turystyczną nie tylko dla rodaków, ale także dla turystów z zagranicy. Mimo, że widoki z ich szczytu są piękne, to sama wspinaczka górska nie jest już tak przyjemna. Dla amatorów może być ona nie lada wyzwaniem – takie wyprawy szybko weryfikują kto posiada odpowiednie umiejętności i kondycję, a kto nie podoła wyzwaniu. Właśnie dlatego bardzo ważna przy wyprawie w góry jest nasza kondycja.

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest ubiór. Zanim wyruszymy w góry, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Nie mogą to być zwykłe trampki lub adidasy, a tym bardziej baleriny lub sandały. Najlepiej kupić specjalne sznurowane buty trekkingowe, które będą wyposażone w podeszwę antypoślizgową, będą wygodne i nieprzemakalne. Mogą to być na przykład ciepłe buty Rieker, które można zamówić przez Internet. Buty przeznaczone do górskich wycieczek powinny osłaniać kostkę, którą można łatwo skręcić przy wspinaczce. Nigdy nie należy zabierać ze sobą nowych butów, których wcześniej nie rozchodziliśmy. Może to skutkować pęcherzami i otarciami, które skutecznie zniechęcą nas do dalszej podróży.

Niektórzy nie zwracają na to uwagi, ale skarpetki także odgrywają dużą rolę podczas wspinaczki górskiej. Zakładane do butów trekkingowych, powinny być wyższe i grubsze, niż te które nosimy na co dzień. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zakładać krótkich „stopek”. Przy nich obtarcia są gwarantowane. Idealne skarpetki powinny regulować temperaturę we wnętrzu buta, amortyzować stopę i ochraniać przed ranami.

CATEGORY: Polska w weekend


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment:

Full Name: *

Email Address: *

Website:

Copyright 2024. NsThemes WordPress Theme.